Home Aktualitet Gruaja e shqi...

Gruaja e shqiptaro-amerikanit në garë për Presidente e SHBA-së

1816
0

Këtë të martë, Nikki Haley, ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut dhe ambasadore në OKB, ka shpallur zyrtarisht kandidimin për zgjedhjet presidenciale të 2024-ës në SHBA.

”Është koha për një gjeneratë të re lidershipi për të rizbuluar përgjegjësinë fiskale, për të siguruar kufirin tonë dhe për të forcuar vendin, krenarinë dhe qëllimin tonë”,-thotë ajo.

Bashkëshorti i saj, Michael Haley, është me origjinë shqiptare dhe se kjo e bën atë të jetë shumë më pranë shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës, duke u përpjekur që kjo e fundit të sigurojë njohjen e plotë. Ajo mbetet mbështetëse e shqiptarëve të Amerikës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit