Home Aktualitet Përkrah bashk...

Përkrah bashkëshortes, Kryeministri Rama nxjerr videon nga Parisi: Moment historik!

1196
0

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga mbërritja në Paris, ku do të zhvillojë një takim zyrtar me presidentin Macron.

Paris, për një tjetër moment historik në politikën tonë të jashtme, vizitën dypalëshe nesër me Ceremonial Shtetëror, e para e këtij niveli në historinë e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Francës, ku do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë dhe rritjen e bashkëpunimit strategjik me Francë“, shkruan Rama krahas pamjeve që sjell në rrjetet sociale.

Pritja ishte e veçantë që në aeroport.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit