Home Aktualitet Përplasen 2 a...

Përplasen 2 automjete në Gjirokastër, 4 të plagosur

16
0

Një aksident me pasojë plagosjen e disa personave ka ndodhur paraditen e së shtunës në Gjirokastër.

Policia tha se ngjarja ndodhi në aksin rrugor “Gjirokastër-Subash”, pranë fshatit Shtëpëz, ku automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin K. Dh., është përplasur me automjetin tip “Renault”, me drejtues shtetasin J. Z.

Nga përplasja, janë dëmtuar lehtë drejtuesi mjetit J. Z dhe pasagjerët që ndodheshin në automjetin tip “Renault”, shtetasit M. Z., B. T., M. T., të cilët u dërguan për ndihmë mjekësore, në spitalin e Gjirokastrës dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit