Home Aktualitet Petrit Vasili...

Petrit Vasili thirrje qeverisë: Të anulohet pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovision 2023

222
0

Këtë të dielë, deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili përmes një deklarate për mediat, tha se Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut kanë vendosur të mos marrin pjesë në festivalin e këngës “Eurovision 2023”, kjo për të kuryser shpenzimet, ndërsa e krahasoi këtë veprim me qeverinë në vend. Për të në Shqipëri po qeverisin hajdutët e “Rilindjes” që harxhojnë 20 milionë euro për të monitoruar rrugët që janë copë-copë dhe se po ndërtohen instalacione me vlerë 4 milionë euro në Kryeministri.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit