Home KRYESORE Pjerin Ndreu ...

Pjerin Ndreu konfirmohet nga Gjykata si kryetar i shoqatës së Bashkive të Shqipërisë, rrëzohet Voltana Ademi

302
0

Kryebashkiaku lezhjan Pjerin Ndreu konfirmohet nga Gjykata si kryetar i shoqatës së Bashkive të Shqipërisë.

Në vendimin e dhënë nga Gjykata thuhet se është pranuar shkarkimi i Voltana Ademit dhe në vend të saj konfirmohet kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu.

Voltana Ademi kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës u ankua pranë ambasadave të huaja se ishte një shkarkim politik. Por gjykata shqiptare vendosi si të ligjshëm Pjerin Ndreun.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit