Home Aktualitet Qëllohet me a...

Qëllohet me armë kryeministri….

1339
0

Kryeministri sllovak Robert Fico është qëlluar me armë zjarri dhe ka mbetur i plagosur, sipas raporteve të mediave lokale, shkruan BBC.

Fico u qëllua përpara një qendre të komunitetit kulturor në qytetin Handlova, ku ishte duke mbajtur një mbledhje e qeverisë, thonë raportet.

Sipas gazetarëve në vendngjarje janë dëgjuar disa të shtëna.

Udhëheqësi sllovak është dërguar në spital ndërsa sulmuesi i tij i dyshuar është ndaluar nga policia.

Handlova është rreth 180 km në veri-lindje të kryeqytetit Bratislavë.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit