Home KRYESORE Po vjen &#822...

Po vjen “zjarri afrikan”, pritet deri në 42 gradë!

2
0

Edhe sot festojeni paksa me fresk, pasi 33 gradët e sotme do iu duken pas një jave si lule! Sinoptikanët japin alarmin për “zjarrin afrikan” që po vjen nga dita e mërkurë e pas. Sidomos dita e premte do jetë tmerri i tmerrit, deri në 42 gradë!

Mjekët dhe spitalet po përgatiten për valën e të nxehtit dhe pasojat në njerëz gjatë këtyre ditëve afrikane. Po kështu shërbimet e Emergjencës Kombëtare marrin masa për valën e zjarrëve në pyje.

Ndërsa kush do jetë në bregdet do provojë një det të ngrohtë!

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit