Home Aktualitet Policia greke...

Policia greke jep detaje nga hetimi për vrasjen e 20-vjeçares britanike: E kuptuam që në momentin e parë që vrasësi ishte burri

4
0

Policia greke e ka ditur që në momentin e parë të krimit në Glyka Nera të Athinës se piloti 32-vjeçar Babis Agnasatopoulos ishte vrasësi i gruas së tij.

Presidenti i Policisë së Attikës, George Kalliakmanis thotë se që në fillim oficerët e kishin ndjesinë që burri ishte vrasësi.

Kjo pasi një prej oficerëve pa një sjellje të çuditshme të Agnastatopoulos dhe ia mori menjëherë fëmijën nga krahët.

Po ashtu Policia ka vënë re një banesë jo të çregullt, ndërkohë që grabitësit zakonisht zbrazin gjithçka. Ndërkohë edhe Agnastatopoulos ishte shumë i ftohtë pasi e liruan oficerët madje pyeti nëse kishte vdekur gruaja e tij, Caroline Crouch apo jo.

Policia pa një shtëpi që ishte shumë e” kërkuar . Kur hyjnë hajdutët zbrazin gjithçka. Oficerët e policisë panë ftohtësi kur lëshuan pilotin e akuzuar, nga ana e tij. Autori i veprës dyshohet se nuk e dinte dhe pyeti nëse Caroline ka vdekur? Ai tha disa fjalë dhe më pas e mori fëmijën në krahë. Një oficer tjetër policie po më rrëfente se çuditërisht po i thoshte, ‘Më zgjidhni, po mbytem. Unë shpejt ia preva telat, pa mundur të kuptoj nëse ai po mbante nyjet, pa qenë i lidhur vërtet apo jo, normalisht.’ Rrobat në dollap u hodhën në mënyrë të tillë që dukej sikur ishte një grabitje.’’- rrëfeu Presidenti i Policisë së Attikës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit