Home Aktualitet Policia Rrugo...

Policia Rrugore për kundërvajtësit, 16 të arrestuar dhe mbi 12 mijë gjoba nga në një javë

18
0

Policia Rrugore e Tiranës njofton se nga data 14-20 prill ka arrestuar 16 persona për disa shkelje, si dhe ka vendosur në total 12.315 gjoba për shkelje të ndryshme të kryera.

6 persona janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, sipas neni 291 të Kodit Penal; 2 drejtues mjetesh të arrestuar për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe drejtim në gjendje të dehur; 1 person i arrestuar për drejtim mjeti pa leje drejtimi; 1 drejtues mjeti i arrestuar për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor; 1 drejtues motori proceduar për drejtim pa leje; 5 persona proceduar për korrupsion aktiv ndaj zyrtarëve publikë; 1 drejtues mjeti i arrestuar për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, drejtim në gjendje të dehur, largim nga vendi i ngjarjes, dhe pengim i zbulimit të së vërtetës.

Ndërkaq, gjatë javës, në total janë vendosur 12.315 gjoba për shkelje të ndryshme të kryera: 774 masa për tejkalim të shpejtësisë së lejuar; 279 masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit; 470 masa për mosvendosje të rripit të sigurimit; 234 masa për mosvendosje të kaskës mbrojtëse; 403 masa për mosdhënie të përparësisë këmbësorëve; 8732 masa për vendqëndrim të gabuar.

Gjithashtu janë bllokuar 12 automjete për arsye të ndryshme, duke përfshirë mungesë dokumentacioni e detyrime të ndryshme.

Policia Rrugore u bën thirrje drejtuesve të mjeteve për ndërgjegjësim në respekt të rregullave të qarkullimit rrugor, për t’i mbajtur rrugët tona të sigurta. ATSH

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit