Home Aktualitet Porositi vra*...

Porositi vra*sjen e gruas! Si po trajtohet në paraburgim Naimi? Flet drejtori i burgjeve

1088
0

Naim Murseli i cili është porositës i vrasjes së gruas, të nënës së dy fëmijëve është në paraburgimin në Podojevë, një burg i sigurisë së lartë.

Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Ismail Dibrani thotë se ende nuk është kategorizuar rasti dhe se të arrestuarit për rastin nuk janë dalluar nga të tjerët.

“Natyrisht deri më tani ata po trajtohen si të gjithë personat e tjerë. Nuk ka asnjë dallim”, deklaroi Dibrani në RTV Dukagjini. Ndryshe, Gjykata Themelore në Prishtinë, tre të dyshuarve për vrasjen e Liridona Ademajt u ka caktuar nga një muaj paraburgim.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit