Home Aktualitet Prej dy ditës...

Prej dy ditësh aktiv, zjarri në Përmet djeg hektarë me kullota e pyje

6
0

Zjarri në Përmet vazhdon të jetë prej dy ditësh aktiv, ku në vend janë djegur rreth 5 hektarë tokë. Nga zjarri janë djegur 3hektarë kullota dhe 2 hektarë pyje.

Ndërkohë që në vendngjarje për shkak të terrenit të vështirë zjarrfikëset nuk kanë mundur të shkojë, duke bërë që vetë banorët me mjete rrethanore të mundohet të shuajnë flakët.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit