Home Aktualitet Presidenti Me...

Presidenti Meta: Janë rritur çmimet ushqimeve, shërbimet e transportit dhe shpenzimet familjare për shëndetësinë

29
0

Presidenti i Republikës Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’ shkruan se buxheti i vitit 2022 është antisocial.

Sipas Metës me këtë buxhet nuk ka rritje për ndihmën ekonomike, pensionet në fshat apo qytet, ndërsa thekson se janë rritur çmimet me 4.5%.

Postimi i Metës në Facebook: 

“Buxheti 2022” është ANTISOCIAL.

Janë RRITUR:

Çmimet e ushqimeve 4.5%;

Shërbimet e transportit 6.9%;

Shpenzimet familjare për shëndetësinë 28%.
Qeveria ZERO rritje reale për:

Ndihmën ekonomike;

Pensionet në fshat dhe qytet;

Pagat për 71% të administratës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit