Home Kosova Presidentja e...

Presidentja e Kosovës për hapjen e Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë: Kontribuon në rritjen e sigurisë në rajon

34
0

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka përshëndetur hapjen e Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë.

“Hapja e Bazës Ajrore Taktike të NATO-s në Kuçovë, Shqipëri, shënon një hap të rëndësishëm në forcimin e pranisë së Aleancës në Ballkanin Perëndimor, duke kontribuar në rritjen e sigurisë në rajonin tonë dhe më gjerë.

Ku ka NATO, ka paqe dhe stabilitet!”- shkruan Osmani.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit