Home Editorial Priten arrest...

Priten arrestime të dy ish-ministrave

63
0

Burime te rezervuara tregojnë për KOHA JONE se SPAK po bën gati arrestime për dy ish-ministra. Nuk dihet se cilit krah politik janë, por fletë arrestet ndodhen mbi tavolinat e prokurorëve të SPAK-ut, të cilët kanë javë që punojnë pothuaj 24 orë punë në ditë.

Pothuaj gjithë ish-ministrat dhe një ministër aktual nuk flenë gjumë në pritje të sirenave të policisë të furgonit të burgut. Disa prej tyre lëvizin natën, por me një çantë me rroba të trasha, sepse në qeli nuk është aq nxehtë sa jashtë nëpër Tiranë.

Ndërsa nga vjeshta pritet të ngjitet me lart vala e arrestimeve, mbi ish-ministra dhe ministra!

Në Tetor kemi BE që don “peshqit e mëdhenjë” në tavë që të hap Konferencën e Parë Ndërqeveritare BE-Shqipëri.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit