Home Aktualitet Pritet një ta...

Pritet një takim Kurti-Vuçiç në Bruksel

0
0

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka konfirmuar se Kosova dhe Serbia do të ftohen për një takim tjetër urgjent në Bruksel. Kjo pas zhvillimeve, ku mbeti i vrarë një polic nga Kosova, pas akteve të grupeve terroriste serbe. ”Është pjesë e dialogut që Josep Borrell i fton Albin Kurtin dhe Aleksandar Vuçiçin në Bruksel për takime të nivelit të lartë kur është e nevojshme”, tha ai në një diskutim me gazetarë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit