Home Aktualitet PS shpall fit...

PS shpall fitoren në Kukës. Kandidati socialist zgjidhet kryebashkiak me rreth 5 mijë vota më shumë se kandidati i Berishës

15
0

Partia Socialiste ka nisur festën në Kukës pas fitores së kandidatit të saj, Albert Halil me rreth 5 mijë vota më shumë se kandidati i Berishës Emri Vata.

Pas përfundimit të numërimit të të gjitha kutive të votimit, Halili ka fituar bindshëm ndaj rivalit të tij demokrat të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata.

Pas shpalljes se fitores qytetarë dhe mbështetës të Halilit festuan me brohorime dhe me flamurin e Shqiperise se Madhe.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit