Home Aktualitet Publikohen pa...

Publikohen pamjet, këta janë heronjtë e vërtetë të kësaj të mërkure në Tiranë (FOTO)

263
0

Fatmirësisht ndërhyrja në kohë e shërbimit zjarrfikës ditën e sotme bëri të mundur shmangien e një tragjedie në një pallat në kryeqytet ku ra zjarr.

Falë reagimit të shpejtë, heronjtë e ditës bënë të mundur nxjerrjen nga banesa të një zonje dhe një fëmije duke i larguar nga zjarri i rënë në një apartament në katin e 7-të të një pallati në rrugën ”Mihal Grameno”.

Sikurse mund të shihni edhe nga këto foto, zjarri i rënë rreth orës 12:25 ka qenë tepër i fuqishëm. Çdo ditë zjarrfikësit e Tiranës përballen me raste të shumta emergjente duke filluar që nga aksidentet automobilistike e gjer tek rastet e zjarreve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit