Home KRYESORE Që sonte Mila...

Që sonte Milano është mbushur me shqiptarë të Italisë së Jugut

582
0

Edi Rama këtë të dielë takon shqiptarët e Italisë, në Milano. Ai ka bërë postimin e fundit për këtë dhe ku shkruan: “MILANO, nesër, ora 11.00′.

Korespodenti ynë në Romë ka shkuar në Milano që sonte dhe na përcjellë se janë me qindra shqiptarë nga zonat e Jugut të Italisë, të cilët kanë mbërritur që këtë të shtunë në Milano për takimin me kryeministrin Rama. Ndërsa nesër Milano mbushet me shqiptarët e tjerë të qytetëve më afër Milanos dhe të vetë qytetit Milano.

Nesër (e dielë) Milano do flasë shqip dhe mbushur me flamuj kombëtarë kuq e zi.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit