Home ShowBiz Qëlloi me arm...

Qëlloi me armë zjarri një person, arrestohet reperi i njohur

39
0

Reperi Pooh Shiesty është arrestuar për të shtëna në një klub në Miami, ku policët thonë se një roje sigurie përfundoi duke u qëlluar në një mosmarrëveshje rreth parave, shkruan TMZ.Sipas të dhënave të Policisë së Qarkut në Miami, reperi u mor në paraburgim të martën rreth orës 2 pas një urdhri për arrestimin e tij për të shtënat me një armë vdekjeprurëse, një krim i rëndë.Sipas raportit të policisë, të marrë nga TMZ, Miami-Dade PD u thirr në klubin e natës King of Diamonds më 30 maj rreth orës 4 të mëngjesit për një të shtënë me armë.

Policët thonë se dëshmitarët u thanë atyre që stafi i sigurisë po shoqëronte Pooh nga ndërtesa kur, nga askund, kishte një grindje midis Pooh dhe stafit të sigurisë.Policët thonë se menaxheri i sigurisë u tha atyre se zënka ishte mbi paratë që dukshëm kishin rënë nga pantallonat e Pooh.
Ende është e paqartë se sa, nëse ka pasur, para ranë, por me sa duket, ishte e mjaftueshme për t’u nisur nga policia që thanë se u thanë që Memphis MC nxori armën dhe qëlloi me një plumb drejt tokës.

Policët thonë se një nga rojet e sigurisë përfundoi duke u goditur në kyçin e djathtë dhe u dërgua në një spital.Në kohën kur policët u paraqitën në vendin e ngjarjes, ata thonë se Pooh tashmë ishte larguar.Kishte zëra që qarkullonin nëpër rrjete sociale se dikush mori 40 mijë dollarë nga Pooh, por reperi hodhi poshtë ato thashetheme.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit