Home Aktualitet Qeveria jep 5...

Qeveria jep 5 milionë lekë për familjen e efektivit Saimir Hoxha

67
0

Këshilli i Ministrave ka vendosur sot dhënien e ndihmës financiare në shumën 5 milionë lekë për familjen e efektivit të vrarë në krye të detyrës Saimir Hoxha, i cili u qëllua për vdekje nga i riu Aldi Rama. Ky vendim ishte paralajmëruar më herët, dje dhe sot paradite, nga ministri i Brendshëm Bledi Çuçi. Shuma e akorduar do të përballohet nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit