Home Aktualitet Qeveria &#822...

Qeveria ”Rama 3”, Edlira Gjoni: Shqetësuese hapja e ministrive ”mister”

272
0

Edlira Gjoni, e quan “ri-shpikje” të kryeministrit Edi Rama organizimin me katër ministra të Shtetit në qeverinë e tij të re. Ekspertja e komunikimit, thotë se ngritja e ministrive të Shtetit nuk është argumentuar qartë dhe nuk është e justifikuar.

”Mister për mua mbetet dhe zhvendosja e Milva Ekonomit nga ministria e Bujqësisë te ministri shërbimesh dhe gjërash të tjerash që janë një ri-shpikje e Ramës. Edhe dy ministritë e tjera të shtetit për mua do të ngelin po aq mister sa ka qenë ministria e Spiropalit”,-tha për ”EuroNews Albania”.

Në qeverinë e re të Ramës do jenë katër ministra të Shtetit: ministër për Marrëdhëniet me Parlamentin (Elisa Spiropali), ministër për Mbrojtjen e Sipërmarrjes (Edona Bilali), ministër për Rininë dhe Fëmijët (Bora Muzhaqi) dhe ministër për Standardet dhe Shërbimet (Milva Ekonomi).

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit