Home Aktualitet Rama mbajti n...

Rama mbajti një fjalim për mandatin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, tregon pse ishte Agron Neza në pritjen e OKB-së

137
0

Kryeministri Rama ka folur për praninë e Agron Nezës në pritjen e mbajtur në OKB, me rastin e fillimit të mandatit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, në shkurt të vitit 2022. Është pikërisht ky momenti, kur Kryeministri ka mbajtur edhe fjalimin e tij në këtë event. “Ka patur 300 të ftuar shqiptarë dhe të ftuar që kishin të tjerë me vete. Kanë qene njerëz nga komuniteti shqiptaro-amerikan ka patur pafund të ftuar. Nuk mbaj mend nëse e kam takuar ose jo këtu, nëse i kam dhënë dorën apo jo”, u shpreh Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit