Home Aktualitet Rama ndan pam...

Rama ndan pamjet nga rruga e re Orikum-Dukat: I shërben fluksit turistik dhe shkurton distancat

797
0

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke ndarë një video në rrjetin social Facebook nga rruga e re panoramike Orikum-Dukat.

Kryeministri Rama, shkruan se përmes këtij investimi, do të stabilizohet fluksi turistik por edhe do të ketë shkurtime të distancave mes plazheve të jugut.

MIRËMËNGJES

dhe me rrugën panoramike Orikum-Dukat, një investim infrastrukturor që i shërben flukseve turistike të këtij sezoni, duke lehtësuar trafikun dhe shkurtuar distancat për në plazhet e bukura të jugut, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit