Home KRYESORE Rama në Kuven...

Rama në Kuvend i drejtohet opozitës: S’e ndalni dot! SPAK ilaçi i hidhur, ose e pi ose vdes!

272
0

Kryeministri Edi Rama ka folur në kuvend për të mbrojtur projekt-rezolutën antikorrupsion, e cila do të hidhet për votim.

Rama tha SPAK është ilaçi i hidhur që o e pi ose vdes. Kush e pi një herë po dhe një herë jo, jo nuk ka shans të vetëpastrohet por vetëm zgjat agoninë e tij dhe tretet siç po treteni te rrugica e shpresës.

SPAK është ilaçi i hidhur që o e pi ose vdes. Kush e pi një herë po dhe një herë jo, jo nuk ka shans të vetëpastrohet por vetëm zgjat agoninë e tyre dhe tretet siç po treteni tek rrugica e shpresës. Nuk e ndalin dot si nuk u ndal reforma në drejtësi nuk ndalet as kjo. Prandaj thirrja ime është votojeni draftin e rezolutës, po nuk e gjetët këtë forcë mos e bojkotini nesër komisonin hetimor”, tha Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit