Home Aktualitet Rama: Rienerg...

Rama: Rienergjizim i diasporës për Shqipërinë 2030. Takime në Athinë, Milano, Londër dhe Mynih

338
0

Përgjatë muajve maj dhe qershor, kryeministri Edi Rama në rolin e kryetarit të Partisë Socialiste do të zhvillojë takime me komunitetet shqiptare jashtë vendit. Rama thotë se turi i takimeve do të nisë së shpejti me synim “rienergjizimin e diasporës për Shqipërinë 2030”. “Krenarë për Shqipërinë”, shkruan Rama. Kryesocialisti pritet të zhvillojë takime me komunitetet shqiptare në Athinë, Milano, Londër dhe Mynih.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit