Home Aktualitet Rama zhvillon...

Rama zhvillon takimin pritës me Kryeministrin Portugez; Programi transformues për banesat sociale

94
0

Kryeministri Edi Rama zhvilloj takimin pritës të homologut të tij portugez, António Costa.

Sipas Kryeministrit ky takim solli vëmendjen tek programi transformues i banesave sociale si dhe projektet inovative digjitale dypalëshe.

📍Kryeministria – Kënaqësi e posaçme vizita sot e Kryeministrit të Portugalisë, António Costa, reformatori i mirënjohur e i shumëvlerësuar, me të cilin diskutuam edhe për projektet inovative digjitale, modelet e Inteligjencës Artificiale që po zhvillojnë qeveritë tona, si dhe programin transformues të qeverisë portugeze për banesat sociale, për të cilin do të çojmë një ekip ekspertësh në Portugali🇦🇱🤝🇵🇹

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit