Home POLITIKE Reagon kryemi...

Reagon kryeministri Rama pas kërkesës së SHBA ndaj Serbisë për trupat ushtarake

7
0

Kryeministri Rama ka reaguar sonte rreth orës 23.15 në lidhje me kërkesën ultimative të SHBA drejtuar Serbisë për tërheqjen e trupave ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën.

“Shqipëria i bashkohet thirrjes së Qeverisë së SHBA-së për deeskalim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. I bëj thirrje lidershipit të Kosovës dhe Serbisë që të veprojnë me përgjegjësi dhe maturi. Shqipëria është e përkushtuar për sigurinë dhe stabilitetin e Kosovës”, ka shkruar Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit