Home Aktualitet Refuzimi i li...

Refuzimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, Pollo: Lidhet me azilkërkuesit nga Shqipëria

41
0

Ish-deputeti i PD-së, Genc Pollo ka shpërndarë në profilin e tij një postim nga Gerald Knaus, i Nismës Evropiane të Stablitetit.

Për të mos dhënia e liberalizimit të vizave për Kosovën lidhet me valët e migrimit dhe azilkërkuesit nga Shqipëria.

“Hera e parë që dëgjoj se mos dhënia e liberalizimit të vizave për Kosovën nga BE-ja është e lidhur me valët e migrimit dhe azilkërkuesit nga Shqipëria nën qeverinë Rama (valët filluan në 2014). Jo jologjike. Dështimi për të njohur rrënjët e shkaqeve në Shqipëri”,-shkruan Pollo.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit