Home Aktualitet Rindërtohet u...

Rindërtohet ura e Darëzezës, Petro Koçi e ‘teston’ vetë i hipur mbi makinën e ushtrisë

29
0

Ura e Darëzezës, e cila u shemb pak ditë më parë si pasojë e një kamionçine, është rindërtuar dhe nga sot është funksionale, që banorët e zonës të lëvizin lirshëm.

Forcat xheniere të ushtrisë përfunduan sot ndërtimin e urës metalike “Bailey”.

Këtë të shtunë në Darëzezë ka qenë edhe vetë zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi, i cili ka testuar urën e re, hipur mbi një mjet të ushtrisë.

Kujtojmë se ura provizore në Darzezë u shemb më 3 qershor, për shkak se në të kaloi një kamion me peshë 50 ton, ndërkohë qe

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit