Home Sporti Roma e Mourin...

Roma e Mourinhos “tërmet 7 ballësh” në portën e Etrit Berishës (VIDEO)

0
0

Roma shijon fitoren e parë në këtë sezon në Seria A, teksa ka arritur një fitore shkatërrimtare 7-0 ndaj Empolit, skuadrës më të dobët deri më tani me asnjë pikë dhe asnjë gol.

Ishte një ndeshje për t’u harruar për Etrit Berishën dhe shokët e tij. Portieri shqiptar nuk arriti ta ndalte penalltinë e Dybala-s që në minutën e dytë. Më pas shënuan Sanches dhe një autogol Grassi në 45 minutat e para.

Në pjesën e dytë, Dybala, Cristante, Lukaku dhe Mancini vulosën ukesin e parë për Romën që tashmë ngjitet në kuotën e 4 pikëve pas katër javëve të para, në vendin e 10-të. /R.Lika-Koha Jonë/

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit