Home Aktualitet Rrjedhje gazi...

Rrjedhje gazi në një karburant pranë rrethrrotullimit të Shkozës, evakuohen banorët

1
0

Rrjedhje gazi në një karburant pranë rrethrrotullimit të Shkozës. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:35, në rrugën “Sadik Petrela”.

NJOFTIMI I POLICISE
Më datë 30.09.2023, rreth orës 11:35, në rrugën “Sadik Petrela”, në një karburant, është çarë një tub gazi i karburantit. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të ambulancës dhe të zjarrfikëses, dhe teknikët të cilët po punojnë për rregullimin e defektit.

Shërbimet e Policisë kanë evakuuar banorët dhe për çështje sigurie është bllokuar përkohësisht rruga e urës së Shkozës dhe perimetri që ka rrezikshmëri. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit