Home Editorial Sa njerëz do ...

Sa njerëz do të mbledh 20 shkurti në Tiranë?

2917
0

(Ky editorial mund të shikohet më i plotë si video ndaj kliko)

Të gjithë në PD te Berishës dhe në partitë  në koalicion me ish-kryeministrin në arrest, i kanë drejtuar shpresat tek data 20 shkurt, ku kanë thirrur njerëz kundër kryeministrit Rama.

Të gjithë po shkojnë në çdo rreth duke i kërkuar të nisin një djalë për në përballje me Edi Ramën në Tiranë.

Të gjithë mendojnë se me 20 shkurt do të bëjnë namin në kryeqytet.

Të gjithë demokratët po marrin mesazhe në celular se duhet të jenë me 20 shkurt në Bulevardin kryesor të Tiranës.

Ka sms nga selia blu ku thuhet se “me 20 shkurt bie Edi Rama”, apo sms si kjo “merrni çka keni e me zetora hajdeni në Tiranë”.

Pra Berisha shpreson se me 20 shkurt e rrëzon kryeministrin.

Por pyetjet për këtë datë 20 shkurt janë një varg me pikëpyetje!

Si mund ta rrëzojnë Edi Ramën me 20 shkurt?

Çfarë do të bëjnë me 20 shkurt; protestë, revolucion, demonstratë apo do të tentojnë të hyjnë në kryeministri si në shtatorin e vitit 1998?

Apo do të shkojnë të flasin disa drejtues të PD dhe mëpas do ju thonë, siç thoshte dikur Lulzim Basha se “shkoni në shtëpi se tani e rrëzuam Edi Ramën”, e ku ndërkohë kryeministri pinte kafe me banorët e Surrelit apo si pra, zotërinjë të grupit Berisha, a do të qëndrojnë ditë natë protestuesit në sheshin para zyrës së kryeministrit?

Nëse me datë 20 shkurt mblidhen 100 mijë veta, qeveria e Edi Ramës merr goditje të fortë publike dhe politike.

Por a do të jenë 100 mijë veta? Zor se vijnë!

A do të mund të vijnë demokratët e zhgenjyer si përherë që i thërrasin dhe me pas i nisin në shtëpi?

A besojnë më demokratët se prapë nuk do ti përdorin siç kanë bërë tash sa vite?

A besojnë vertetë demokratët se deputetët dhe drejtuesit e PD-së së Berishës janë në një mendim apo ka prapë grupazhe që synojnë ti marrin PD-në për të dytën herë Berishës?

Ndaj 20 shkurti mbetet dilemë e madhe për këdo. Shumë veta mendojë se data 21 shkurt do të jetë dita kur bashkia e Tiranës do merret me pastrimin e asaj që do të prodhojë 20 shkurti!

Dhe vetëm kaq!

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit