Home Aktualitet Sali Berisha ...

Sali Berisha me podium nga shtëpia: Sot është uragani i lirisë

187
0

Ish-kryeministri Sali Berisha si asnjëherë më parë sot është shfaqur nga shtëpia e tij, në një podium të improvizuar, duke iu drejtuar protestuesve me një mesazh.

Në nisje të fjalës së tij, Sali Berisha u shpreh se dita e sotme është dita e uraganit të lirisë.

Berisha tha se 20 shkurti është një ditë në të cilën shqiptarët kremtojnë ngadhënjimin e tyre.

Berisha: Sot është uragani i lirisë. Ju përshëndes ju që keni mbushur sheshin. Ju jeni fitimtarë. Zonja dhe zotërinj, 20 shkurti është një ditë në të cilën shqiptarët kremtojnë ngadhënjimin e tyre. Cdo vit në këtë datë kemi nderuar një ditë që ndau historinë tonë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit