Home Aktualitet Samiti i lide...

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

7
0

Tirana kthehet në lajmin kryesor të Rajonit të Ballkanit dhe te BE, për sot.

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor ka nisur sot në Tiranë, i cili ka në fokus planin për rimëkëmbjen ekonomike të rajonit pas pandemisë së koronavirusit.

Samiti drejtohet nga dyshja Rama-Varhelyi, të cilët kanë zhvilluar një takim me dyer të mbyllura.

Kryeministria ka publikuar pamjet e para nga takimi Rama-Varheyli.

Kryeministri Rama është takuar edhe me homologen e Serbisë, Ana Brnabiç, me Zoran Tegeltija, Kryetar i Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Presidentin e Malit të Zi, Milo Djukanoviç. Po ashtu, në Samit janë dhe Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Majlinda Bregu, si dhe drejtori i Sekretariatit të CEFTA, Emir Djikic.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit