Home Aktualitet Serbia uron S...

Serbia uron Shqipërinë për Pavarësinë

67
0

Ministria e jashtme e Serbisë ka uruar Shqipërinë me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Serbia thekson se mezi pret që të forcojnë më tej marrëdhëniet.

“Urimet tona më të sinqerta për kolegët tanë në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë dhe popullit të Shqipërisë me rastin e Ditës së Pavarësisë. Ne mezi presim të forcojmë më tej marrëdhëniet tona miqësore dhe dialogun e ngushtë”, shkruhet në mesazhin e Ministrisë së Jashtme ruse në Twitter.

Ambasada e SHBA në Tiranë, ambasada britanike, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, uruan sot Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit