Home Aktualitet Sërish lëkund...

Sërish lëkundje tërmeti në veri të vendit, ndihen dhe në Tiranë

609
0

Lëkundje tërmeti janë ndjerë para pak minutash në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në veri të vendit, por është ndjerë dhe në Tiranë, Lezhë e Shkodër.

Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë në Malësi të Madhe. Deri tani nuk raportohen dëme. Në orët e para të mëngjesit ka pasur dhe disa lëkundje të tjera tërmeti.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit