SHBA-BE kundër Ramës: Zbato paktin e 5 qershorit!

Pak ditë para se PS-ja të çojë për votim ndryshimin e njëanshëm të Kodit Zgjedhor dhe në shkelje të marrëveshjes së 5 qershorit me opozitën reale, ndërkombëtarët kanë vendosur kufijtë që nuk mund të kalohen nga Edi Rama. Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim deklaroi dje nga qyteti i Himarës se klasa politike nuk duhet të … Continue reading SHBA-BE kundër Ramës: Zbato paktin e 5 qershorit!