Home Aktualitet Shembet skena...

Shembet skena gjatë një tubimi politik, raportohet për nëntë të vrarë dhe 50 të plagosur

55
0

Të paktën nëntë persona janë vrarë, duke përfshirë një fëmijë, dhe rreth 50 janë plagosur pasi një pjesë e një skene u shemb në një tubim zgjedhor në shtetin verior të Nuevo Leon të Meksikës.

Incidenti ndodhi ndërsa kandidati presidencial i qendrës së majtë Jorge Alvarez Maynez po mbante një fjalim në qytetin e San Pedro Garza Garcia, pranë Monterrey-t. Maynez nuk u plagos nga shembja dhe u pa duke folur me mbështetësit pas incidentit. Disa anëtarë të ekipit të tij u lënduan dhe përfunduan në spital, tha ai.

Shembja u shkaktua nga një erë e fuqishme tha Maynez në një postim në X. Në videot e publikuara shihet momenti kur struktura e ndriçimit u shemb ndërsa një numër njerëzish ishin në skenë. Videoja e postuar në mediat sociale tregoi Maynez duke i përshëndetur mbështetësit tij dhe më pas vrapoi në pjesën e pasme të skenës për siguri, ndërsa kuptoi se një pjesë e strukturës po përmbysej.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit