Home Aktualitet Sherr në plaz...

Sherr në plazh, qëllohet me thikë 16-vjeçari në Sarandë

9
0

Një 16-vjeçar është plagosur me thikë këtë të premte në vendin e quajtur “Plazhi i ri” në Sarandë. I lënduari është transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë dhe raportohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit. Autori, bashkëmoshatar i të plagosurit, është arrestuar.

“O.H., 16 vjeç, banues në Sarandë, në vendin e quajtur ‘Plazhi i ri’, në lagjen nr.3, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, është konfliktuar fizikisht, e me pas ka plagosur me një mjet të mprehtë (thikë) bashkëmoshatarin e tij, shtetasin e mitur me iniciale B.A., 16 vjeç. Ky i fundit ndodhet në spitalin e Traumës Tiranë, jashtë rrezikut për jetën”, njoftoi policia.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit