Home Aktualitet Shkatërrohet ...

Shkatërrohet rrjeti që falsifikonin teste për Covid-19, në pranga edhe 2 mjekë

19
0

Në një kohë që pandemia është në mesin tonë, shfytëzuesit janë në terren. Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e 10 personave, mes tyre dhe 2 mjekëve, njëri prej të cilëve punon në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Të ndaluarit akuzohet se shisnin teste për Covid-19 të falsifikuar. Deri tani mësohet se në pranga kanë rënë falsifikator, disa punonjës të agjencive turistike me të cilat bashkëpunohej për falsifikimin e testeve dhe dy mjekët.

Hetimet kanë nisur, pasi një qytetar kishte blerë testin e falsifikuar, por më pas kërkoi që të ndryshonte të dhënat e tij, duke pretenduar se ato ishin gabim. Deri tani mësohet se testi i falsifikuar shitej nga 35 deri në 40 euro.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit