Home Sporti Shqipëria mer...

Shqipëria merr medalje bronzi në botërorin e Mundjes, kjo falë rusit Zelimkhan Abakarov

0
0

Përfaqësuesi i Shqipërisë në Botërorin e Mundjes të mbajtur në Serbi, ka korrur një sukses dhe Zelimkhan Abakarov renditet i treti. Shqipëria merr medalje bronzi në Botërorin e Mundjes. Një ditë më parë ai u mund nga serbi Stevan Miçiç në gjysmëfinale. Në rrugën për në finale, Stevan Miçiç fillimisht mposhti Koreanin Kim me 11:0, më pas ishte më i mirë se Abdualev nga Uzbekistani me 7:2.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit