Home Aktualitet “Shtëpi bari”...

“Shtëpi bari” në Durrës, në pranga dhe dy elektriçistë

310
0

Ndonëse jemi mësuar me lajmet që “shtëpitë e barit” janë në Angli, Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të kultivimit të bimëve narkotike në ambiente të mbyllura.

Në fshatin Hardhishtë policia zbuloi një banesë brenda së cilës ishin kultivuar dhjetëra rrënjë kanabis sativa. Për këtë arsye u shpallën në kërkim 3 persona për kultivim të bimëve narkotike si dhe u arrestuan dy punonjës të OSHEE pasi nuk konstatuan vjedhjen e energjisë elektrike.

Kështu u shpallën në kërkim Të shpallur në kërkim shtetasit Valter Greca, Andi Dashi (Greca) dhe Idajet Greca, ndërsa u arrestuan punonjësit e OSHEE, Ervin Stafa dhe Xhavit Istrefi.

Të dy këta shtetas, në kundërshtim me ligjin nuk kanë përmbushur detyrën duke mos kontrolluar linjën elektrike, si dhe matësin e energjisë elektrike.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit