Home Aktualitet Shtyhet seanc...

Shtyhet seanca për Belerin, ja çfarë dëshmie dha vëllai i bashkëpunëtorit të drejtësisë

259
0

Edhe këtë të martë është shtyrë seanca gjyqësore për Fredi Belerin. Ajo do të mbahet më datë 19 dhjetor, ora 14:30. Dëshmitari Abdyl Rama, vëllai i bashkëpunëtorit të drejtësisë Arsen Rama nuk është paraqitur në seancë. Në dëshminë e parë të dhënë në Prokurorinë e Vlorës, vëllai i Arsen Ramës, Abdyl Rama ka deklaruar në fillim se vëllai i tij i ka thënë duhet të takojmë Alfred Belerin.

Më pas në dëshminë e dytë të marrë nga Prokuroria e Posaçme ai ka thënë se “pak ditë pas arrestimit me kanë ndaluar dy persona që i kanë thënë janë miq të Belerit. Do e marrim vëllain tënd dhe do e kalojmë në Greqi do japim azil politik dhe nuk do e vrisni mendjen”, është shprehur ai, deklaratë kjo, e cila u lexua sot nga Prokuroria e Posaçme.

Beleri u arrestua dy ditë përpara zgjedhjeve vendore të 14 majit. Përgjimet e realizuara tregojnë se ai ka ofruar para në këmbim të votave në favor të tij. Vetë Beleri ka hedhur poshtë akuzat dhe ka folur për një akt me sfond politik.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit