Home Kosova Shumë më pak ...

Shumë më pak se vendet e rajonit, në Kosovë janë 132,901 të vaksinuar

6
0

Në Kosovë procesi i vaksinimit nisi me vonesë, ndaj dhe sot jemi në shirat e afro 133 mijë personave të vaksinuar. Ndërkaq me dozën e dytë janë vaksinuar vetëm 17 mijë e 476 persona.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë gjatë 24 orëve është shënuar një rast i vdekjes nga koronavirus si dhe 16 raste pozitive.

IKSHPK bën me dije se janë shëruar 18 persona si dhe raste të cilat janë aktive dhe janë duke u trajtuar janë 178 raste aktive.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit