Home Aktualitet Si do mbahen ...

Si do mbahen mend: Zogu, Hoxha, Berisha, Nano, Rama dhe Basha

159
0
Nga Julian Deda-
Ahmet Zogu do mbahet mend si mbreti i shqiptarëve.
Enver Hoxha do mbahet mend si diktatori më kriminel më i poshtër që udhëhoqi vendin drejt mjerimit.
Fatos Nano do mbahet mend si një kryeministër i zgjuar për të menaxhuar banditët e 97, aventurier dhe liberal, i cili po të punonte pak më shumë mund të bënte diferencën.
Sali Berisha do mbahet mend si lideri që, udhëhoqi shqiptarët në procesin e shembjes së komunizmit, që ngriti lart dinjitetin kombëtar, duke mbrojtur fort interesat e kombit, i dha Shqipërisë një tjetër dimension, duke e antarësuar në NATO dhe duke realizuar lëvizjen e lirë dhe pa viza të shqiptarëve.
Edi Rama do mbahet mend si lideri i vetëm në planet që erdhi tre here në pushtet, duke mos bërë asgjë, pa asnjë program dhe me tuta.
Lul Basha do mbahet mend si personi që e ktheu humbjen e një partie në normalitet.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit