Home Aktualitet Si do të jetë...

Si do të jetë protesta e 11 shkurtit, ora 12.00?

1127
0

Para çdo proteste të PD dhe opozitës flitet se do të bëhet nami në Tirana dhe konkretisht para kryeministrisë.

Kështu janë përbetuar Basha, Berisha dhe Meta.

Por pas protestës drejtuesit u janë drejtuar njerëzve: Ikni tani, se Rama i ka ditët e numëruara!

Ndërkohë Edi Rama vazhdon në krye të qeverisë.

Edhe për protestën e kësaj të shtune po flitet se do të jenë mbi 100 mijë njerëz në bulevardin kryesor të Tiranës. Berisha ka deklaruar se “revolucioni” filloi dhe se 11 shkurti do ta fshijë Edi Ramën.

Deputeti i PD, Tomor Alizoti, që njihet si një ndër njerëzit më të kulturuar te PD, edhe ai ka kërkuar që dita e shtunë duhet të jetë rebelim ndaj pushtetit të kryeministrit dhe jo fjalime apo e qetë.

Ilir Meta akoma nuk po zbulon skenarin e datës 11 shkurt, por po mobilizon gjithë skalionet militante për para kryeministrisë.

Tani pyetja që shtrohet dhe ka nevojë për mendimin tuaj që mund ta komentoni: Si mendoni se duhet të jetë dita e shtunë, fjalime dhe ikni në shtëpi apo rezistencë?

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit