Home Aktualitet Si janë marrë...

Si janë marrëdhëniet me Turqinë? Rama gazetares greke: Jeni gjë xheloze?

5
0

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Maqedoninë e Veriut, aty ku po mbahet Forumi Ekonomik. Gjatë konferencës me gazetarët, kreu i qeverisë u pyet nga një gazetare greke për marrëdhënien që ka ky i fundit me Turqinë.

Gazetarja: Si janë marrëdhëniet me Turqinë?

Rama: Mos jeni xheloze nga kjo marrëdhënie se është një marrëdhënie e frytshme për të dyja palët, për ne është shumë e qartë jetojmë në mes të trekëndëshsit dhe njerëzit, historia na bëjnë partnerë strategjik.

Gazetarja: Nuk është xhelozi.

Rama: Po flisja për marrëdhënien tënde, jo xhelozitë zyrtare nga Greqia.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit