Home Sporti Simeone rinov...

Simeone rinovon me Atleticon, por kërkon si dhuratë Lautaro Martinez

4
0

Diego Pablo Simeone rinovon me Atletikon e Madridit deri në 2024-ën dhe kërkon nga klubi blerjen e Lautaro Martinez. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja madrilene “As”, që zbulon se “El Cholo” ka gjetur marrëveshjen me klubin spanjoll për të zgjatur edhe për dy sezone të tjera kontratën që skadon në 2022-shin.

Firmat pritet të hidhen ditët e ardhshme, pasi akordi mes palëve është gjetur deri në detajet e fundit. Simeone mbetet ambicioz dhe përveç mbrojtjes së titullit të sapo fituar në La Liga, kërkon një skuadër që të jetë protagoniste edhe në Champions e pse jo ta fitojë edhe atë, dhe i ka bërë të ditur klubit se kërkon Lautaro Martinez.

Tratativa me zikaltërit do të jetë e vështirë pasi klubi italian mund të tundohet nga ideja për ta shitur argjentinasin vetëm për një shifër prej rreth 90 milionë eurosh.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit