Home Aktualitet Sondazhi i In...

Sondazhi i Institutit Ndërkombëtar Republikan (SHBA): Politikani më i votuar, Rama. I dyti vjen Erion Veliaj

1399
0

Një sondazh disa mujor nga INR shtrihet në disa fusha. Por përsa i përket popullaritetit, në Shqipëri, del se  Edi Rama i pari, Erion Veliaj i dyti, Agron Shehaj i treti. Berisha vjen i pesti.

Instituti Ndërkombëtar Republikan publikoi sot rezultatet e një sondazhi të zhvilluar gjatë shkurtit dhe marsit të këtij viti në 6 shtetet e Ballkanit Perëndimor, ku mes të tjerash për Shqipërinë pyeti edhe për politikanët kryesorë.

Ja si shpjegohet tabela:

Jeshile e errët – E mbështes shumë

Jeshile e zbehtë – E mbështes

Lejla e zbehtë – Nuk e mbështes

Lejla e fortë – Kundër

Gri – Nuk e njoh

Gri e zbehtë – Refuzoj

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit