Home Aktualitet Sot hynë në f...

Sot hynë në fuqi masat e reja anticovid. Manastirliu: Përgatitemi për një sezon turistik përtej pandemisë

9
0

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në kuadër të hyrjes në fuqi të masave të reja anticovid shkruan se sot nis lehtësimi gradual i masave për një sezon turistik përtej pandemisë.

Ajo gjithashtu ka publikuar edhe një foto ku listohen masat e reja të lehtësuara.

“Hiqet detyrimi për mbajtjen e maskës në ambientet e jashtme. Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura si dhe në mjetet e transportit publik. Ora policore shtyhet në 23:00-06:00 Klubet e natës, diskot vijojnë të mbeten të mbyllura , muzika do të lejohet deri në orën 22:00”, thuhet në lidhje me orën policorë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit